Hergele.net | “tam bi hergele”

Hergele.Net is the most popular technology blog focused on internet initiatives, social media, digital marketing and mobile.

LightBlog

6 Eylül 2019 Cuma

ORGANİK SOSYAL MEDYA NASIL KULLANILIR

Bu makalemizde kılganik sosyal medya nasıl tüketilir mevzusuna değineceğiz, ardından Facebook reklam, Google reklam ve Instagram reklam özelliklerini en verimli şekilde kullanmaya başlayacaksınız.Dünya çapında, 1,37 milyar günlük kullanıcıyla Facebook’ta 2.07 milyardan çok aktif aylık user var . Instagram, 800 milyon aktif aylık user ve 500 milyon günlük aktif kullanıcıyla çok geride değil .

başka bir söyleyişle, şayet bu platformlarda reklam vermiyorsanız, kaçırıyorsunuz demektir.

fakat, ücreti sosyal medya reklamlarını çalıştırmak amacıyla yeterli değildir . Facebook ve Instagram’da yayınladığınız tanıtımlar işletme sayfanızın altında yayınlanır. böylelikle, ödenen projelerinizin en yüksek ödülleri almasını sağlamak amacıyla kılganik bir sayfa stratejisinin olması kritik ehemmiyet taşır.

Asıl reklamı tıklamak internet sitenize, uygulamanıza ya da diğer bir URL hedefine götürürken (sayfanıza yönlendirmediğiniz prosese), her bir reklamın da, işletme isminizi tıklayarak kullanıcıların sayfanıza ya da profilinize gitmesi amacıyla bağlantıları bulunmaktadır ya da profil resmi.

kılganik Sosyal Medya En İyi Şekilde Nasıl Kullanılır
Ücretli sosyal reklamlarınızdan en uygun şekilde yararlanmak amacıyla kılganik sosyal medya varlığınızdan tam anlamıyla yararlanmanız lazım olur. Bugün ücretli çalışmalarınıza yardımcı olmak amacıyla uygulayabileceğiniz asan düzeltmelerle alakalı 4 süregelen problem bulunmaktadır. şunlar;

1. Profesyonel Olun
İşletme sayfalarınızı oluştururken, bu sayfanın işletmenizi temsil ettiğini hatırlamak önemlidir . İçeriğinizi düzenlemek amacıyla vakit ayırın, bütün etkileşim bilgilerini doldurun, yazım kontrolü ve gramer hatalarını denetim edin ve her bir açıklamanın markanıza ve işletmenizle uyumlu olmasından emin olun.

Orta tümceleri durduran, yazım sorunları sahibi olan  bölümler alanında bulabileceğiniz kaç işletme var. Her şeyin doğru ve düzenlenmiş olmasından emin olmak birkaç dakika sürebilir, fakat bu önemlidir.

2. Sık Mesaj gönder ve Mesajlara cevap Ver (Canlı Bakın!)
Biri iş sayfanıza ve son gördükleri gönderiye, hem de 6 ay evveline dayanırsa, işinizle alakalı ilk kırmızı bayrak akılda kalır.

Bu yasal bir iş mi? Burada hiçbir şey olmadığı vakit nİÇİn onlardan bir mesaj görüyorum?

Sponsorlu yayınların manzarası, kılganik yayınlara çok benziyor ve profilinizin ya da sayfanızın çorak ve modası işlemiş olması halinde, tıkladıkları reklamın bir hata olduğunu varsaymak asan.

İçeriğinizin ilgili olması da önemlidir. Potansiyel müşterilerin, gönderilerinizi tıklanan reklamda gördüklerine bağlayabilmesini istersiniz.

Bunu yapmanın harika bir yolu, şirketinizi Facebook sayfanızın en üzerinde belirtiler bir reklam olarak yayınladığınız vakit bir videoyu ya da resmi sabitleyebilirsiniz.

Tıpkı harika içeriklerin aslında yardımcı bulunduğu gibi, kötü içerikler aslında zarar verebilir. Spam yapan bişi göndermediğinden emin olmalısınız!

Aslına bakarsanız, Facebook geçen zamanlarda, spam içerikli kılganik yayınları yerleştirme işine yarayacak “ilişkilendirme” yaptıklarını belirtti. bu nedenden dolayı, profesyonel, ilgili içerik yayınlamanın bir diğer sebebi daha var.

bunun dışında, lütfen mesajlarınıza yanıt verin ! Bir mesajın cevapsız kalması nedeniyle potansiyel bir  müşteriyi ya da yeni müşteriyi kaçırmak istemezsiniz.

3. özünüzü Müşterinin Yerine koyun
sorunları yakalamanın en asan yollarından biri, sayfanızı görüntülerken ya da daha iyisi olmak suretiyle bir başkasının bakış açısını ele almaktır. Bu perspektifi kabul ettiğinizde, göremedeğiniz şeyleri de fark edeceksiniz.

örnek olarak, Instagram biyografisindeki bağlantı kısaltıcısının (bit.ly, goo.gl, vb.) Sizi internet sitenize götürdüğünü bildiğiniz durumda, diğer hiç kimse bunu yapmayacaktır ve gerçekte spam korkusu amacıyla üstüne tıklamaları çok daha az olacaktır.

Birisinin internet sitenize dönüştürülmesini ve markanızı tanımasını sağlamak amacıyla her fırsatı değerlendirmek istiyorsunuz ve bir bağlantı kısaltıcıları bu iki fırsattan da uzaklaşıyor.

Aynı notta, internet sitenizin bağlantısının Instagram biyografisinde olmasından ve “Shop Now” ya da Facebook sayfanızın en üzerinde görünecek diğer bir düğmeyi etkinleştirdiğinizden emin olun.

4. Tutarlı Olun!
Facebook’un reklam yöneticisi inanılmazdır ve kullanıcıları cihazlar ve platformlar vasıtasıyla takip edebilir. Profil resminiz ve adınız, yayınladığınız her reklamda gösterilir. Biri adınıza tıklarsa, reklam yayınladığı platform esasında profilinize yönlendirilir.

Ürününüze ilgi meydana getirmek amacıyla sadece birkaç saniyelik vakit alırsınız, bu nedenden dolayı profil resminiz ve adınızla alakalı mevzularda tutarlı olun.

Bir reklamı Facebook’ta tıklayan bir kullanıcının Instagram’da gördükleri tekrar hedefleme reklamının, ilgilendikleri harika ürünlerle aynı işletme olduğunu ve platformlar arasında çok çok ad ve görsel uyumsuzluğu olmadığını fark etmesini istersiniz .

Sonuç
Facebook ve Instagram’da pazarlama oldukça önemlidir. her sabah bu platformlarda reklam yayınlamadığınız amacıyla potansiyel kârlar kaybedilir, zira toplam 137.500.000 GÜNLÜK aktif user ile toplam amaç kitleniz mutlaka orada olur.

Tıpkı bu tanıtımlar mühim bulunduğu gibi, onlara bağlı sayfalar da bulunmaktadır. sık sık profillerinizi ve sayfalarınızı denetleyin ve özünüze o bölgeye ulaşabilecek trafiğe yardımcı olup olmadığınızı problem. İşletmeniz, bütün kılganik sosyal medya müşterilerini hak ediyor!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder