Hergele.net | “tam bi hergele”

Hergele.Net is the most popular technology blog focused on internet initiatives, social media, digital marketing and mobile.

LightBlog

6 Eylül 2019 Cuma

INSTAGRAM REKLAM İLE MÜŞTERİLERE NASIL ERİŞİLİR


Müşterilerinize kısa yoldan etkili bir şekilde ulaşabilmek amacıyla Instagram reklam erişimi özelliklerini kullanmanın etkili bir yol olma ihtimalini hiç düşündünüz mü?

Giderek daha çok insan online alış veriş yapıyor. Amazon ve Walmart gibi büyük işletmeler, online alış veriş gerçekleştirme ve iyi birer işletme olarak rekabet etmeyi zorlaştıran teslimat sürelerini olağanüstü derecede kolaylaştırdılar.

Bu makalede size bu büyük işletmelerle rekabet edebilmenizi basitleştirecek yöntemlerden bahsedeceğiz. yapmanız gereken tek şey, Instagram reklam erişimi özelliklerini etkili bir şekilde kullanmayı öğrenmek.


Peki Niçin Instagram Reklamı ?
Instagram Reklam erişimi, mahalli kitlelere ulaşmak amacıyla en uygun bir platform olmasının birkaç sebebi bulunmaktadır .

İlk olarak, Instagram’ın iş profili formatı, satış gerçekleştirme isteyen işletmeler amacıyla oldukça makul. Telefon numaranız ve e-posta adresiniz de dahil olmak suretiyle etkileşim bulgularınız basitçe bulunabilir, bu da kullanıcıların birkaç tıklamayla sizinle etkileşim kurmasını basitleştirir. Bu işletme profili, kullananlara bir harita üstünde bulunduğunuz yeri gösterir ve sizin nasıl bulunacağınız mevzusunda yol gösterebilir.

Instagram’ın kolay iş profili , hem mobil hatta masaüstü bilgisayarlarda, Facebook’un Sayfalarına oranla çok şahıs ile etkileşim kurmak ve user trafiğini çoğaltmak amacıyla daha iyidir. Bilgi, daha asan erişilebilir ve yalınlık, kullanıcıların ilgisini etkileşim bilgilerinize çekmeye yardım edebilir.

Instagram Ads ile mahalli kitlelere ulaşın
Instagram’ın mobil düzeni, Facebook’takilerden daha kolay ve dolaysız, bu da dağınıklık hissini ortadan kaldırıyor ve kullanıcıların ilgisini dağıtabilecekleri haller meydana çıkmıyor.

İkincisi, Instagram tanıtımlar sadece mobildir (sadece mobil cihazlara yönelik Facebook Reklam yayınlayabilirsiniz). Bu çok büyük bir üstünlüktür zira kullanıcıların telefonlarında oldukları vakit masaüstü bilgisayarlarına göre satış yapan firmaları ziyaret etme mümkünlülüğü daha yüksektir. Bu, kullanıcıları dışarıdayken ya da bulunduğunuz bölümde seyahat eder iken yakalayabileceğiniz manasına gelir.

örnek olarak, mahalli bir restoran işlettiğinizi ve mahalli amaçlı reklam kampanyaları yayınladığınızı düşünün . kullananlara yayınlarınızı dışarıdayken gösterebilirsiniz. Acıkıyorlar, yakındalar ve üstünde ağız sulandıran yemek resmini sahibi olan bir reklam görüyorlar. Yakında olduğunuzu anladıklarında, sizi tercih etmeleri amacıyla bu iyi bir şanstır.

Bakın ne kadar kolaymış. Instagram’ın iş profillerinin ve mobil-özel reklamlarının sadeliği vasıtası ile Instagram, mahalli müşterilerin karşısına çıkıp insanları kapınıza götürmenin harika bir yoludur.

Instagram’da en fazlaca sarfedilen Reklamları Alma
Instagram Reklam erişimi ile mahalli kitlelere ulaşmaya çalışırken yapmanız gereken dört ismim bulunmaktadır. muazzam olmayan bir şekilde, ilk ismim Instagram iş profilinizi optimize etmektir.

1. Instagram Profilinizi Optimize Edin
yalnızca Instagram ile etkileşimde bulunmak ve mahalli müşterilerle bağlantı kurmak istiyorsanız, Instagram profilinizi optimize etmelisiniz. direkt olarak iletiyi çoğaltmak ve ziyaretleri depolamak amacıyla kaç işletmenin iş profillerinden yararlanmadığına şaşıracaksınız.

Bunu gerçekleştirme amacıyla, hesabınızı bir işletme profili (şimdilik yapmadıysanız) yapmanız lazım olur. Bunu profilinizin ayarlarında, profilinizi herkese belli ya da özel olarak yapabileceğiniz opsiyonu altında bulabilirsiniz. bütün bilgilerinizin yeterli olduğunu düşündüğü kadarı ile kusursuz doldurulduğuna emin olun. Müşterilere size ulaşabilmek amacıyla çok sayıda alternatif vermek en iyisidir. böylelikle onlar amacıyla en asan opsiyonu seçebilirler.İşletmenizin e-postasını sadece haftada bir kez denetim ediyorsanız, bunu profilinize yerleştirmeyin (kullanıcılar, şayet yeteri kadar önemliyse siteniz üzerinden sizinle iletişime geçebilir).

2. Yer Hedeflemeye Odaklanın
Hedefleme söz mevzusu olduğunda, yer hedefleme en mühim önceliğiniz olması gereklidir (belli nedenlerle). çoğu yere göre hedefleme daha pahalı olabilir ama elde ettikleri neticeler kapsamında mahalli işletmeler amacıyla buna değer.

Aralarından seçim yapabileceğiniz detaylı yer hedefleme seçenekleri bulunmaktadır. şunlar şunları içerir:

Belirli bir yerdeki herkes
Belirli bir yerde yaşam sürdüren insanlar
Yakın vakitte açık bir yere yakın olan kişiler
Belirli bir yerde seyahat eden kişiler
Yeni bir reklam kampanyası oluşturduğunuzda, kişileri şu ölçütlerin rastgele birine göre hedefleme imkânına sahip olursunuz.

bunun dışında, hedeflediğiniz yerlerin çeşitlerine de bilhassa özgü olabilirsiniz. tercih debileceğiniz yerler şunlardır:

Ülkeler
Devletler / bölgeler
Şehirler
Posta kodları
Adresler
Adresi girdikten sonra, hedeflediğiniz yerlerin merkezini meydana getiren “pimi” sürükleyip bırakabilirsiniz. Belirli yerleri hedeflenmekten hariç tutabilir ve amaçlanan bölgenin yarıçapını ayarlayabilirsiniz. yeteri kadar asan, değil mi? Reklamlarınızın sadece potansiyel müşteriler olan kullanıcıları hedeflediğinden emin olmak amacıyla bu özelliği kullanabilmeniz mümkün.

3. İlgili, detaylı Hedefleme Ekleme
Yer hedefleme işleminiz başladıktan sonra, reklamlarınızın doğru kitleye gösterilme ihtimalini çoğaltmak amacıyla Instagram’in başka hedefleme kategorilerini kullanabilmeniz mümkün. Daha iyi hedefleme, reklamlarınızın daha ilgili olacağı manasına gelir. Bu, tıklama oranınızı (TO) artıracak ve maliyetlerinizi düşürmenize yardım edecektir.

misaller:

Düğün butikleri büyük ihtimalle yalnızca kadınları hedeflerdi
B2B firmaları, iş endüstrisi ya da unvanıyla hedeflenmeye devam edebilir
Emlakçılar, “taşınması muhtemel” ve “ev satın almak” olan ev sahiplerini amaç alabilir.
yapmanız gereken tek şey “Ayrıntılı Hedefleme” yi tıklamak ve hedeflemek dilediğiniz alakalı türkümleri bulmaktır.

gene, asan ve etkili. Instagram Reklam nİÇİn tercih ediliyor görüyor musunuz?

4. Metindeki Yeri Belirtin
unutmamalısınız, mahalli trafikte çekmeye çalışıyorsunuz. bu nedenden dolayı, reklam metnindeki konumu her vakit belirtmelisiniz.

Reklam metninde bu ufak bir detay şok edici derecede etkilidir. bilhassa doğru harekete geçirme ifadesiyle daha çok bilgi edinmek amacıyla profilinize tıklayan kullanıcıların miktarını mühim ölçüde artırır . mahalli Instagram Reklam kampanyalarına dair bölünmüş testlerimizde, kopyanın mevkisine (bir kent ya da mahalle mi) eklenmesi TO’yu aşağı yukarı % 15 artırdı.

Mağaza Ziyareti amacı Nedir?
Facebook’un & Instagram’ın “Mağaza Ziyareti” amacı oran olarak yenidir ve işletmelerin Facebook Reklamları ile mağaza içi ziyaretleri ve satışları optimize etmelerini sağlar.

Reklamların özleri de dahil olmak suretiyle birtakım harika özelliklere sahiptir:

Mağazanın yakınlığına göre değişebilen kopya ve CTA’lar
Pazarlamacıların tüketimi basitleştiren tek bir reklam unsuru şablonuyla güçlendirilmek
fakat Mağaza Ziyaretleri hedefinin bir dezavantajı var, sadece işletmenizin çok sayıda yeri varsa kullanmak mümkün. Bu, sadece tek bir konuma bulunduran çoğu ufak ve orta ölçekli işletmeyi kendiliğinden ortadan kaldırır.

Bu, çok sayıda yere sahip bir işletme iseniz, Mağaza Ziyaretleri sizin amacıyla harika olabilir!

Son düşünceler
daha çok mahalli trafik çekmek istiyorsanız, Instagram Reklam erişimi bunu gerçekleştirme amacıyla harika bir yoldur. Platformun hedefleme seçenekleri, belirli kitlenize ulaşmak amacıyla ihtiyaç duyduğunuz tümşeyleri size verir. Ve Instagram’ın kolay fakat direkt olarak düzeni, kullanıcıların diğer herhangi bir mobil sosyal medya sitesine oranla sizinle daha asan etkileşim kurmasını ya da sizi ziyaret etmesini teşvik etmek amacıyla kendiliğinden optimize edilmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder