Hergele.net | “tam bi hergele”

Hergele.Net is the most popular technology blog focused on internet initiatives, social media, digital marketing and mobile.

LightBlog

6 Eylül 2019 Cuma

E-TİCARET SİTESİ NASIL OLUŞTURULUR?


E-ticaret işletmeleri yani E-ticaret sitesi , müşterinin önünde bir satış temsilcisinin avantajına sahip değildir, bunun yerine, sitelerinin oldukça az insan etkileşimi gerektiren self servis arayüzleri olması lazım olur.


sonuçta, e-ticaret sitenizin kusursuz olması ve işletmeniz amacıyla satış yapması amacıyla geliştirilmiş olması lazım olur. Bu gönderide, kiralayabileceğiniz herhangi bir satış görevlisi kadar etkili (nerdeyse) satış yapan e-ticaret internet siteleri meydana getirmek amacıyla ihtiyaç duyduğunuz 10 mühim unsura bakacağız.


İçindekiler
1 1. kolay, Sezgisel Tasarım
2 2. Mobil arkadaşı Navigasyon Menüsü
3 3. Yüksek Arama becerilerini Gerçekleştirme
4 4. Özellikli Ürünler
5 5. Müşteri Yorumları ve Görüşleri
6 6. “Ayrıca Beğenebileceğiniz” Öneriler
7 7. süratli Yükleme
8 8. süratli reaksiyon Süresi
9 9. Video
10 10. güvenilir Ödeme
11 Sonuç


1. kolay, Sezgisel Tasarım
İnsanlar sitenizde ürünleri araştırıp, komplike bir halle karşılaşmadıkları vakit alış veriş yaparlar. birtakım işletmeler, çok komplike olan ya da mantıklı bir şekilde meydana konmayan e-ticaret sitesi oluşturur.

örnek olarak, çoğu internet sitesinde kullanıcıların aradıklarını, çok çok paketlenmiş ürün sayfalarını bulmasına ve sitenin derinliklerinde gömülü nakliye ya da iade politikaları gibi mühim verilere sahip olmalarına yardımcı olmayan çok çok gezinme opsiyonu yer alır. Siteniz bu standarda uymuyorsa, farklılık yapmanın süreyi yaklaştığını bundan sonra e-ticaret sitesi işletmeleri amacıyla birden fazla olağanüstü site tasarımı ve ilişkisi var .

2. Mobil arkadaşı Navigasyon Menüsü
yalnızca bir masaüstünde gezinmek istemezsiniz bunun dışında, mobil sitenizin gezinme menüsünün de tamamiyle işlevsel olmasından emin olmanız lazım olur. Üst çubuk gezinme kılavuzları, site cevap vermiyorsa, kullanıcıların aradıklarını tıklamalarını zorlaştırıyorsa, her vakit orantılı olarak ölçeklenmez.  tipik olarak, açılır menüler , mobil cihazlar arasında gezinme çubuklarının üstünden daha iyi çalışır . Bunun, mobil kullanıcılarınız amacıyla geçerli olmasından (ve cevap verdiğinden) emin olun bu yolla bunları kaybetme riskinizi azaltabilirsiniz.

3. Yüksek Arama becerilerini Gerçekleştirme
İster inanın ister inanmayın, gene de derli toplu olarak birden fazla ürüne bulunduran fakat tam manasıyla arama çubuğu olmayan e-ticaret sitelerine rastlanmaktadır. İstediklerine sahip olup olmadıklarını görmek amacıyla menülerinde gezinmeniz lazım olur. E-ticaret sitesi içinde kuvvetli arama yeteneklerine sahip olmanız lazım olur. Bu, her bir ürün tarifini ya da kategorileştirmeyi (site yapınızın nasıl çalıştığına bağlı olarak) optimize etmek manasına gelir, böylelikle bilgisayar, müşterilerinizin aradıklarını bulmak amacıyla veritabanlarınızı arayabilir.

4. Özellikli Ürünler
Her işletmenin öne çıkarmak istedikleri belirli ürün ya da hizmetler bulunmaktadır. Belki bu mamüller en yüksek satın alma marjına sahiptir ya da iyi satan tanınmış ürünlerdir. Özellik vermek dilediğiniz her ne olursa olsun, sitenizde en önemli mamüller seksiyonuna sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

çoğu işletme, inanılmaz, oldukça kolay tasarımlarla e-ticaret internet siteleri oluşturur. bunun yanında, ekranın alt kısmına doğru kaydırırsanız, müşterilerinizin başlangıç ​​yapması amacıyla ana sayfasında birkaç ürün bulunduğunu fark edersiniz. Bu bir tür en önemli ürünlerdir.

başka bir alternatif ise, her ürün kategorisinde ya da aramanızın üst kısmına doğru kendiliğinden üç ila beş önerme yapmaktır. birtakım aramaların fiyat, ilgi seviyesi ve “öne çıkan ürünler” bazında sıralamanıza izin verebileceğini fark edebilirsiniz. fazlası kendiliğinden sonuncuya ayarlanır.

5. Müşteri Yorumları ve Görüşleri
user doğrulusunda yapılan içerik ve müşteri yorumları, mağazada bulabileceğiniz aşağı yukarı bütün satış elemanlarından daha ikna edici olacak ve mühim ölçüde daha itimat edilir olarak algılanma avantajını yanında getirecektir .

Kullanıcılar, satın alma kararlarını alabilmek amacıyla etkin bir şekilde araştırmalar ve referanslar aramaya ve bunları kullanmaya çalışmaktadır. bunun dışında, müşteriler şimdilik size tanıdık gelmediğinde, dönüşümler daha da yararlıdır.

Neyse ki, değerlendirme alabilmek olabildiğince asandır. Yotpo ve Pixlee gibi vasıtalar , kullanıcılardan yorumları (görüntü ve videolar içermeyen) teşvik etmeyi ve arkasından bunları sitenizde ve ürün sayfalarınızda göstermeyi basitleştirir.

6. “Ayrıca Beğenebileceğiniz” Öneriler
Bir sitede tam anlamıyla ne aradığınızı bulmak amacıyla uğraşıyorsunuz, yalnızca “Müşteriler de bunları beğendi!” Ürün listesini sayfanın alt kısmına doğru keşfettiniz mi? Bu, siteniz amacıyla ürün önerileri aracının güzelliğidir. Müşterilerin beğeneceğini düşündüğünüz ürünleri gösterebilirsiniz.

Bu, görüntülemekte oldukları ürüne ya da satın alma ve görüntüleme geçmişine dayanabilir. birtakım vasıtalar, müşterilerin daha yüksek bir satın alma prosedürü gerçekleştirmesini teşvik etmek amacıyla tavsiyelerde bulunmanıza bile izin verir.

7. Süratli Yükleme
Müşterilerinizi güvenliğini sağlamak istiyorsanız sitenizin çabucak yüklenmesi lazım olur. Müşteriler sitenizi aslında üç saniye içersinde yüklenmezse bırakacak ve diğer sitelere yönlenecektir. vakitle, sitenizin sürati müşteriyi memnun edecek hale gelmezse, sadece müşterilerin sitenizde kalması amacıyla değil, bunun yanı sıra onları o bölgeye götürmek amacıyla de mücadele edersiniz.

Google, bilhassa astayükleme hızlarının yüksek derhal çıkma oranları manasına geldiğinden, site süratini öneme alır. Yükleme sürelerini iyileştiren e-ticaret planlarına ya da eklentilerine yatırım yapın ve WebPagetest gibi araçlarla site hızınızı test edin . Bu vasıtalar, sitenizi yüklemenin ne kadar sürdüğünü ve acil bir tedavi gereksinimi olup olmadığını size gösterebilir.

8. Süratli reaksiyon Süresi
Saha yükleme sürati, sürati almanız gereken tek yer değildir. Müşteriler, sosyal mesajlaşmanın dolaysızlığı vasıtası ile, gönderdikleri her mesaja da süratli yanıtlar beklemektedir. mamüller, garantiler ya da takip numaraları hakkında ön soruları yanıtlamak amacıyla bir chatbot kullanıyor olsanız bile, sosyal medya özel mesajlaşma ve canlı sohbet sitenizde uygulanmalıdır . Bu, cevapsız bir satın alımın sonuçlanabileceği müşteri sorgularına yanıt vermenize yardım edebilir.

Sohbet cevap sürelerinizin süratini çoğaltmak amacıyla yapabileceğiniz tümşeyleri yapın. Agorapulse gibi sosyal idare yazılımı, sosyal mesajları tek ve asan yönetilen bir platformda birleştirir. Chatbotlar ve canlı sohbet hizmetleri de bu mevzuda yardım edebilir.

9. Video
E-ticaret videosu, kucaklamanız gereken inanılmaz bir araçtır. Satış sunumunun tam konumunu alarak online satış gerçekleştirme amacıyla harikalar yaratabilir. Bir ürünü ve bütün özelliklerini, nasıl kullanılacağını ya da nasıl kurulacağını gösterebilirsiniz.

En iyi neticeler amacıyla, her bir ürün sayfasında ürün videoları oluşturun. Ekstra ürün farkındalığı amacıyla bunları sosyal medyada doğru sayfalara linklerle de paylaşabilirsiniz.

10. Güvenilir Ödeme
güvenilir kontroller önemlidir. çoğu müşteri, şahsi ve finansal verilerinin korunduğu güvenilir bir ödeme deneyiminin göstergelerini arayacaktır. Yapmasalar bile, müşterilerinizi güvenliğini sağlamak büyük bir öncelik olması gereklidir. Büyük e-ticaret sitesi araçlarının ve barındırma planlarının fazlası, satın alma ya da güvenilir ödeme araçları amacıyla ek güvenlik verir. Onlara yatırım yapın. bilhassa, sitenizin bir SSL sertifikası ve büyük bir isme eklenmiş bir geri ödeme aracı olmasından emin olun .

Sonuç
bütün bu anlattıklarımız tarafında bir e-ticaret sitesi oluşturduktan sonra Google reklam, Facebook reklam ya da Instagram reklam sunarak insanları sitenize çekmeye başlayabilir bu yolla internet üzerinden satış yapmanın kazancınızı nasıl yükselttiğinin farkına varabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder